KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872037
nr 1487 2037
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Kastanjefrukter". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 41x51cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:01:55
100 kr
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg